Juraj Kucka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Juraj Kucka
Ukrain-Slovakia (5).jpg
Kucka në 2014
Të dhënat personale
Emri i plotëJuraj Kucka
Data e lindjes (1987-02-26) 26 Shkurt 1987 (34 vjeç)
Vendi i lindjesBojnice, Sllovakia
Gjatësia1.86
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualTrabzonspor
Numri33
Karriera në rini
2001–2002Prievidza
2002–2004Radvaň
2004–2006Podbrezová
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2005–2007Podbrezová42(3)
2007–2008Ružomberok48(9)
2009–2011Sparta Praha45(11)
2011–2015Genoa122(9)
2015–2017Milan59(4)
2017–Trabzonspor32(3)
Ekipi kombëtar
2007–2008Sllovakia U2111(0)
2008–Sllovakia63(7)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 16 nëntor 2018.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 16 nëntor 2018

Juraj Kucka (lindur më 26 Shkurt 1987) është një lojtar profesionist sllovak i cili luan si mesfushorTurqi per klubin Trabzonspor dhe Kombëtarja sllovake e futbollit.[1] Ai është mbiquajtur Kuco .[2]

Trofe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Klub[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sparta Praha[3]
Milan

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Slovakia – Record International Players". RSSSF. Marrë më 20 dhjetor 2010. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Nobilini, Simone (8 qershor 2016). "Juraj Kucka: la Nazionale Slovacca e il perchè del nome "Kuco"" [juraj Kucka: Slovakia national team and the reason for the name "Kuco"]. milannews.it. Marrë më 3 shtator 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ http://us.soccerway.com/players/juraj-kucka/35495/