Jussy, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jussy
Komunë
noform
Pamje nga Jussy
Vendndodhja
Jussy is located in Franca
Jussy
Jussy
49°43′13″V 3°13′53″L / 49.720277777778°V 3.2313888888889°L / 49.720277777778; 3.2313888888889Koordinatat: 49°43′13″V 3°13′53″L / 49.720277777778°V 3.2313888888889°L / 49.720277777778; 3.2313888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.37 km2
Popullsia 1219 banorë
Dendësia 91 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02480
INSEE 02397


Jussy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Jussy ka një popullsi prej 1219 banorë dhe sipërfaqe 13.37 km², me një dendësi prej 91 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Jussy (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale