Juvigny, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Juvigny
Komunë
noform
Pamje nga Juvigny
Vendndodhja
Juvigny is located in Franca
Juvigny
Juvigny
49°26′51″V 3°19′06″L / 49.4475°V 3.3183333333333°L / 49.4475; 3.3183333333333Koordinatat: 49°26′51″V 3°19′06″L / 49.4475°V 3.3183333333333°L / 49.4475; 3.3183333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.85 km2
Popullsia 288 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02880
INSEE 02398


Juvigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Juvigny ka një popullsi prej 288 banorë dhe sipërfaqe 13.85 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Juvigny (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale