Juvincourt-et-Damary

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Juvincourt-et-Damary
Komunë
noform
Pamje nga Juvincourt-et-Damary
Vendndodhja
Juvincourt-et-Damary is located in Franca
Juvincourt-et-Damary
Juvincourt-et-Damary
49°26′47″V 3°53′32″L / 49.446388888889°V 3.8922222222222°L / 49.446388888889; 3.8922222222222Koordinatat: 49°26′47″V 3°53′32″L / 49.446388888889°V 3.8922222222222°L / 49.446388888889; 3.8922222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.82 km2
Popullsia 570 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02190
INSEE 02399


Juvincourt-et-Damary është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Juvincourt-et-Damary ka një popullsi prej 570 banorë dhe sipërfaqe 29.82 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Juvincourt-et-Damary – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale