Jump to content

Këmish me Dyllë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ndihmoni që kjo pjesë dhe pjesa Këmishët me dyllë të bashkohen në një artikull të vetëm. {{{2}}}


Këmish me Dyllë ësht film shqiptar i realizuar ne vitin 1987 qe bëhet fjal pe qetën e armatosur të Jano Kaqaku qe lujtonte ku kunder osmaneve me rexhisor Besim Kurtit.

Luajnë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Rexhisor[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Besim Kurti

Skenari[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gaqo Bushaka

Kino Studio[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Shqipëria e Re

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

http://www.imdb.com/title/tt0353650/

Lidhje te jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]