Kërnina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kërnina
Fshat
Vendndodhja
Kërnina is located in Maqedonia e Veriut
Kërnina
Kërnina
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vardar
Lartësia 903 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1414
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 31′ 15″ Veri

21° 46′ 42″ Lindje

Popullsia 3 banorë (2002)