Kantoni Serris

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Serris
Canton de Serris
—  Kanton  —
Pamje nga Kantoni Serris

Administrimi
Shteti Franca Franca
Kryeqëndra Coulommiers
Kryetari Arnaud de Belenet Valérie Pottiez-Husson
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 164.07 km2
Popullsia 67.711 banorë 2014
Dendësia 413
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postar 77

Kantoni Serris është një ndarje administrative i departamentit Seine-et-Marne në veri të Francës.

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]