Magny-le-Hongre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Magny-le-Hongre
Komunë
noform
Pamje nga Magny-le-Hongre
Vendndodhja
Magny-le-Hongre is located in Franca
Magny-le-Hongre
Magny-le-Hongre
48°51′47″V 2°48′48″L / 48.8631°V 2.8133°L / 48.8631; 2.8133Koordinatat: 48°51′47″V 2°48′48″L / 48.8631°V 2.8133°L / 48.8631; 2.8133
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Kantoni Kantoni Serris
Kryetari Jean-Paul Balcou
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.6 km2
Lartësia 65-135 m (m.n.d.)
Popullsia 8,297 banorë
Dendësia 1,780 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 77700
INSEE 77268
Faqja Zyrtare www.magnylehongre.fr


Magny-le-Hongre është komunëdepartamentin Seine-et-MarneFrancë.

Arsimimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Magny-le-Hongre ka katër grupe të parashkollëve dhe shkollave fillore: Charles Fauvet, Éric Tabarly, Les Semailles, dhe Simone Veil.[1] Komuna ka një shkollë të mesme e ulët, Kolegji Jacqueline de Romilly.[2]

Binjakëzimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Les groups scolaires Archived 23 September 2017[Date mismatch] at the Wayback Machine.." Magny-le-Hongre. Retrieved on September 3, 2016.
  2. ^ "Collège Archived 27 July 2017[Date mismatch] at the Wayback Machine.." Magny-le-Hongre. Retrieved on September 3, 2016. "Le lycée de secteur est le Lycée Emilie du Chatelet à Serris."