Kaori Nagamine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kaori Nagamine
Të dhënat personale
Emri i plotëKaori Nagamine
Data e lindjes (1968-06-03) 3 Qershor, 1968 (51 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1981–1990Shinko Seiko FC Clair28(3)
1991–1993Reggiana Refrattari Zambelli
1993–1999Suzuyo Shimizu FC Lovely Ladies
Ekipi kombëtar
1984–1996Japonia64(48)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kaori Nagamine (lindur më 3 Qershor 1968) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[redakto | përpunoni burim]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 64 ndeshje dhe ka shënuar 48 gola.[1]

Statistikat[redakto | përpunoni burim]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1984 1 0
1985 0 0
1986 13 12
1987 4 1
1988 3 1
1989 10 13
1990 6 7
1991 12 5
1992 0 0
1993 4 5
1994 5 2
1995 5 2
1996 1 0
Gjithsej 64 48

Referencat[redakto | përpunoni burim]