Kapinova (Çashkë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kapinova (Çashkë)
Fshat
Vendndodhja
Kapinova (Çashkë) is located in Republika e Maqedonisë
Kapinova (Çashkë)
Kapinova (Çashkë)
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Vardar
Lartësia 792 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 37′ 40″ Veri

21° 27′ 34″ Lindje

Popullsia 0 banorë (2002)