Karina Maruyama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Karina Maruyama
Të dhënat vetjake
Emri i plotëKarina Maruyama
Datëlindja (1983-03-26) 26 mars 1983 (40 vjeç)
VendlindjaTokyo, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera si profesionist*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2005–2009TEPCO Mareeze86(44)
2010Philadelphia Independence4(0)
2010–2011JEF United Chiba14(2)
2012–2016Konomiya Speranza Osaka-Takatsuki96(13)
Karriera ndërkombëtare
2002–2014Japonia79(14)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

Karina Maruyama (丸山 桂里奈 Maruyama Karina?, lindur më 26 Mars 1983) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 79 ndeshje dhe ka shënuar 14 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1][2]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2002 5 0
2003 12 6
2004 11 3
2005 3 0
2006 9 1
2007 1 0
2008 17 3
2009 2 0
2010 0 0
2011 8 1
2012 5 0
2013 4 0
2014 2 0
Gjithsej 79 14

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Japan Football Association(japonisht)
  2. ^ 2011, 2012, 2013, 2014 Japan Football Association(japonisht)