Kasaan, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kasaan, Alaska
Anglisht : Kasaan
qytet
Vendndodhja
Kasaan, Alaska is located in SHBA Alaska
Kasaan, Alaska
Kasaan, Alaska

Koordinatat: 55°32′30″V 132°24′7″P / 55.54167°V 132.40194°P / 55.54167; -132.40194

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.2 km2
 •  tokësore 13.8 km2
 •  ujore 2.4 km2
Lartësia 4 m (m.n.d.)
Popullsia 39 banorë (2000)
Dendësia 2.8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1976[1]
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Prefiksi 907
Koordinatat 55° 32′ 30″ Veri

132° 24′ 7″ Perëndim

Kasaan, Alaska (Kasaan) është një qytet në qarkun ]] të shtetit federal Alaska, SHBA. Në Kasaan, Alaska jetojnë 39 banorë (2000), dhe dendësia e popullisë është 2.8 banor/km2 (7.3 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 16.2 km2 (6.2 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 4 m (13 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 1996 Alaska Municipal Officials Directory. Juneau: Alaska Municipal League/Alaska Department of Community and Regional Affairs. janar 1996. f. 76. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Kasaan, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale