Kashtel Shtafiliq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kaštel Štafilić
—  Qytet  —
Pamje nga Kashtel Shtafiliq

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Split-Dalmacija
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43.55°0′0″V 16.33°0′0″L / 43.55000°V 16.33000°L / 43.55000; 16.33000 (Kaštel Štafilić)Koordinatat: 43.55°0′0″V 16.33°0′0″L / 43.55000°V 16.33000°L / 43.55000; 16.33000 (Kaštel Štafilić)
Popullsia 2.995 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Kaštel Štafilić is located in Kroacia
Kaštel Štafilić
Kaštel Štafilić

Kaštel Štafilić (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Split-DalmacijaKroaci.

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2995 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2965 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 2650 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 1.01%[2].

Projekte të tjera[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ Të dhëna nga www.world-gazetteer.com.

Stampa:Zhupania Split-Dalmacija