Kategoria:Shëndeti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
2rightarrow (Nuvola colors).svg Artikulli kryesor për këtë kategori është Shëndeti.


Tek njerëzit, shëndeti është gjendja e përgjithshme e mendjes, trupit dhe shpirtit të një personi, zakonisht që nënkupton të jetë i lirë nga sëmundjet, lëndimet ose dhimbjet (si me "shëndet të mirë" ose "i shëndetshëm").

Nënkategoritë

Kjo kategori ka 2 këto nën-kategori, nga 2 gjithësej.

(k) = Kategoria / (f) = Faqe