Katsuhiro Kusaki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Katsuhiro Kusaki
Të dhënat personale
Emri i plotëKatsuhiro Kusaki
Data e lindjes (1962-04-12) 12 Prill, 1962 (59 vjeç)
Vendi i lindjesKyoto, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1981–1992Yanmar Diesel
1992–1993Gamba Osaka
1994Kyoto Purple Sanga
Ekipi kombëtar
1988Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Katsuhiro Kusaki (lindur më 12 Prill 1962) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1988 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]