Katundi i Poshtëm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Katund i Poshtëm
Долно Јаболчиште
Fshat
Vendndodhja
Katund i Poshtëm is located in Maqedonia e Veriut
Katund i Poshtëm
Katund i Poshtëm
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vardar
Lartësia 1332 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1413
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 43′ 35″ Veri

21° 30′ 53″ Lindje

Popullsia 718 banorë (2002)
Faqja Zyrtare www.koprulu-yabulcista.tr.gg

Katund i Epërm, (maqedonisht: Долно Јаболчиште/Dolno Jabolčište) ёshtё fshat nё komunën e Çashkës, Maqedoni.
Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]