Kaybolan Yıllar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kaybollan Yillar
Zhanri Aksion
Dramë
Polici
Shkruar nga Sergin Akyaz
Seçil Akyaz Çolak
Makbule Kosif
Zehra Güleray
Regjisori Gülçin Gülbahçe
Aktrojnë Saruhan Hünel
Yeşim Büber
Burak Hakkı
Mahir Günşiray
Suavi Eren
Semra Dinçer
Nihal Menzil
Taner Barlas
Deniz Bakkalbaşıoğlu
Şahin Çelik
Ahmet Kaynak
Seda Yıldız
Yeşim Aliç
Mehmet Özbek
Lami Ateş
Ayla Arslancan
Ümit Dinç
Onur Özyavaş
Ajlan Ünal
Fikret Hakan
Muhammed Cangören
Sema Çeyrekbaşı
Sevtap Parman
Zuhal Topal
Kompozitor(ët) Bolahenk
Shteti Flag of Turkey.svg Turqia
Gjuhë(t) Turqisht
Sezone 1
Episode 49
Prodhimi
Producent(ët) Sergin Akyaz
Kinematografia Ercan Durmuş
Kohëzgjatja 60-70 minuta
Studio(t) Base Production
Transmetimi
Programi origjinal Star TV
Formata e figurës 576i (16:9 SDTV)
1080i (HDTV)
Formata e audios Stereo
Transmetimi i parë 14 prill 2006 – 1 mars 2007

Kaybollan Yıllar (Shqip: Vitet e Humbura) ëahtë serial turk me regji të Gülçin Gülbahçe, ku luajnë Saruhan Hünel, Yeşim Büber dhe Burak Hakkı me rol kryesor.

Përmbajtja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Esmer, Ali dhe Ezel ishin shokë të ngushtë në jetimore. Ata janë të pandashëm. Sidoqoftë kur një familje dëshiron të birësoj Ezelin si zëvendësim për vajzën e tyre të vdekur, jeta e këtyre treve ndryshon përgjithmonë.

Pas 23 viteve, Aliu tani është një polic, Ezeli, emri i saj tani është Ajlin, është doktoreshë e pasur dhe Esmeri është një mafia.

Në këtë histori të tre shokët tani kërkojnë njëri-tjetrin, por si do të jetë takimi i tyre pas 23 vitesh?

Personazhet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]