Kazuma Watanabe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kazuma Watanabe
Kazuma Watanabe 2013.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëKazuma Watanabe
Data e lindjes (1986-08-10) 10 Gusht, 1986 (33 vjeç)
Vendi i lindjesNagasaki, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualVissel Kobe
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009–2011Yokohama F. Marinos
2012–2014FC Tokyo
2015–Vissel Kobe
Ekipi kombëtar
2010Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kazuma Watanabe (lindur më 10 Gusht 1986) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2010 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]