Ken Naganuma

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ken Naganuma
Dettmar Cramer 1963.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëKen Naganuma
Data e lindjesShtator 5, 1930(1930-09-05)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
Data e vdekjesQershor 2, 2008 (77 vjeç)
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1955–1967Furukawa Electric
Ekipi kombëtar
1954–1961Japonia4(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ken Naganuma (5 Shtator 19302 Qershor 2008) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1954 2 1
1955 0 0
1956 0 0
1957 0 0
1958 1 0
1959 0 0
1960 0 0
1961 1 0
Gjithsej 4 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]