Kenzo Ohashi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kenzo Ohashi
Të dhënat personale
Emri i plotëKenzo Ohashi
Data e lindjes (1934-04-21) 21 Prill, 1934 (87 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
?–1967Toyo Industries
Ekipi kombëtar
1958Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kenzo Ohashi (lindur më 21 Prill 1934) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1958 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]