Jump to content

Kim Posibëll

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kim Possible

Kim Posibëll (anglisht: Kim Possible) është një seri e animuar e prodhuar nga Disney Television AnimationSHBA, e krijuar nga Bob Schooley dhe Mark McCorkle. Seria u dublua në shqip nga "Jess" Discographic për DigitAlb dhe u transmetua në Bang Bang dhe Çufo. Ajo transmetohet e titruar në shqip edhe në Prince Kids në kuadër të platformës Artmotion.

Kim Possible është e përbërë prej 4 sezoneve dhe ka gjithsej 87 episode.

Përmbajtja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Një adoleshente me emrin Kimberly Ann Possible, bashkë me shokët e saj Ron Stoppable dhe Wade e mbrojnë qytetin nga krimet që i'u kanosen. Ron shoqërohet nga Rufus një mi urith që flet. Kim Possible, së bashku me familjen dhe miqtë e saj jetojnë në Middletown, një qytet në SHBA.

Personazhet kryesor[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Kim Possible
  • Ronald Stoppable
  • Rufus
  • Wade
  • Dr. Drakken
  • Shego

Episodet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sezonet Episodet Transmetimi origjinal
Premiera e sezonit Fundi i sezonit
1 21 7 qershor 2002 16 maj 2003
2 30 18 korrik 2003 5 gusht 2004
3 14 25 shtator 2004 10 qershor 2006
4 22 10 shkurt 2007 7 shtator 2007