Kinez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Wiki WikiFjalori: Kinez – shfletoni më shumë në fjalorin e lirë

Kinez ose Kinezë mund të referohet tek :

  • Diçka e, nga, ose në lidhje me vendin e Kina
  • Kinezët janë popull me origjinë nga Kina dhe që jetojnë në vende të ndryshme të botës
  • Gjuha Kineze

Në përdorime tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kjo faqe bën kthjellimin e titujve që kanë për bazë Kinez.
Nëse një lidhje e brendshme ju solli këtu, ju lutemi, ndryshojeni lidhjen në fjalë që të ridrejtojë direkt te faqja e duhur.