Kinez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Kinezë)
Shko te: navigacion, kërko
Wiki WikiFjalori: Kinez – shfletoni më shumë në fjalorin e lirë

Kinez ose Kinezë mund të referohet tek :

  • Diçka e, nga, ose në lidhje me vendin e Kina
  • Kinezët janë popull me origjinë nga Kina dhe që jetojnë në vende të ndryshme të botës
  • Gjuha Kineze

Në përdorime tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Shpjegim
Kjo faqe bën kthjellimin e shprehjeve ose të titujve që për bazë kanë fjalën e përbashkët.