Kisha e Shën Mërisë (Pllanjan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kisha e Shën Mërisë me koleksionin e 7 ikonave në Pllanjan
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Pllanjan, Prizren, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Monument / Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 266/74
Nr. i referencës 2955

Kisha e Shën Mërisë me koleksionin e 7 ikonave në Pllanjan është një monument i trashëgimisë kulturore në Pllanjan, Prizren, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 266/74.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]