Kisha e Teodorit të Shenjtë, Biti e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kisha e Teodorit të Shenjtë, Biti e Poshtme
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Bitia e Epërme, Shtërpce, Kosovë
Ndërtuar Shek. XVI
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 02 - 251/58; LZVM
Nr. i referencës 2883

Kisha e Teodorit të Shenjtë, Biti e Poshtme është një monument i trashëgimisë kulturore në Bitia e Epërme, Shtërpce, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 02 - 251/58 .

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]