Shtërpca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°08′V 21°01′L / 42.14°V 21.01°L / 42.14; 21.01

Shtërpcë
Qytezë
noform
Stema_figuraFlag of Štrpce.png
Vendndodhja
Shtërpcë is located in Kosova
Shtërpcë
Shtërpcë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Shtërpcë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Siriniq
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Kodi Postal 73000
Koordinatat 42° 14′ 22″ Veri

21° 1′ 38″ Lindje

Sipërfaqja dhe demografia
Sipërfaqja 247 km2
Dendësia 36 banorë/km2
Faqja Zyrtare http://kk.rks-gov.net/

Shtërpcë është një vendbanim në komunën e Shtërpcës, Kosovë. Qytezë ndodhet në pjesën jugore të Kosovës rrëzë malet të Sharrit.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]