Klemen Groselj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Klemen Grošelj (lindur më 8 mars 1976) është një politikan slloven i Lëvizjes për Liri (GS) i cili ka shërbyer si deputet i Parlamentit Evropian që nga viti 2019 . [1]

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Grošelj që atëherë shërben në Komisionin për Punë të Jashtme . Në këtë cilësi, ai është raportuesi hije i grupit të tij parlamentar për anëtarësimin e Serbisë në Bashkimin Evropian . [2] Përveç detyrave të tij në komisione, ai është pjesë e delegacionit të Parlamentit në Komitetin Parlamentar të Stabilizim-Asociimit mes Bashkimit Europian dhe Serbisë dhe në Ndërgrupin e Parlamentit Evropian për Saharanë Perëndimore . [3]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Kdo so novi slovenski evroposlanci". {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Martin Banks (March 31, 2021), Four countries hoping to join EU must make progress on ‘fundamental’ internal reforms The Parliament Magazine.
  3. ^ Intergroup on Western Sahara European Parliament.