Koyuk, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Koyuk, Alaska
Anglisht : Koyuk
qytet
Vendndodhja
Koyuk, Alaska is located in SHBA Alaska
Koyuk, Alaska
Koyuk, Alaska

Koordinatat: 64°55′52″V 161°9′31″P / 64.93111°V 161.15861°P / 64.93111; -161.15861

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Qarku Nome
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.3 km2
 •  tokësore 12.3 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 10 m (m.n.d.)
Popullsia 330 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Themelimi October 19, 1970[1]
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99753
Prefiksi 907
Koordinatat 64° 55′ 52″ Veri

161° 9′ 31″ Perëndim

Koyuk, Alaska (Koyuk) është një qytet në qarkun Nomeshtetit federal Alaska, SHBA. Në Koyuk, Alaska jetojnë 330 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej 12.3 km2 (4.7 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 10 m (33 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 1996 Alaska Municipal Officials Directory. Juneau: Alaska Municipal League/Alaska Department of Community and Regional Affairs. janar 1996. f. 87. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Koyuk, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale