Kozo Arai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kozo Arai
Të dhënat personale
Emri i plotëKozo Arai
Data e lindjes (1950-10-24) 24 Tetor, 1950 (70 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1969–1978Furukawa Electric
Ekipi kombëtar
1970–1977Japonia47(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kozo Arai (lindur më 24 Tetor 1950) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 47 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1970 6 0
1971 4 0
1972 8 2
1973 5 0
1974 5 1
1975 3 1
1976 15 0
1977 1 0
Gjithsej 47 4

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]