Krajkoci (Meroshinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Krajkova)
Jump to navigation Jump to search
Krajkoc
Крајковац
Fshat
Vendndodhja
Krajkoc is located in Serbia
Krajkoc
Krajkoc

Koordinatat: 43°20′32″V 21°39′11″L / 43.34222°V 21.65306°L / 43.34222; 21.65306

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Nish
Komuna Meroshinë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 320 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 20′ 32″ Veri

21° 39′ 11″ Lindje

Krajkoc (serbisht: Крајковац/Krajkovac) është fshat në komunën e Meroshinës, Serbi.

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Nga 872 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 607.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]