Krajnica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Krajnica
Fshat
Vendndodhja
Krajnica is located in Maqedonia e Veriut
Krajnica
Krajnica
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vardar
Lartësia 601 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1413
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 34′ 15″ Veri

21° 46′ 41″ Lindje

Popullsia 16 banorë (2002)