Kreshnik Bekteshi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Kreshnik Bekteshi është politikan nga Maqedonia e Veriut, Ministër i Ekonomisë që nga qershori 2017.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ai u lind në vitin 1985 në Kërçovë . Në vitin 2012, ai u diplomua me master në Menaxhim dhe Strategji - Logjistikë dhe Menaxhimi i Zinxhirit të Furnizimit në Universitetin e Sheffieldit në Selanik . Është i punësuar në Agjencinë për investime të huaja dhe promovim të eksportit të Republikës së Maqedonisë. Midis prillit 2011 dhe korrikut 2016, ai ishte një promovues ekonomik në Belgjikë . Nga korriku 2016 deri në janar 2017 ka punuar si promotor ekonomik në Zvicër . [1]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Крешник Бектеши – министер за економија". Arkivuar nga origjinali më 4 qershor 2017. Marrë më 5 gusht 2023. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)