Kriva Krusha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kriva Krusha
Fshat
Vendndodhja
Kriva Krusha is located in Maqedonia e Veriut
Kriva Krusha
Kriva Krusha
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vardar
Lartësia 559 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1413
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 36′ 00″ Veri

21° 37′ 26″ Lindje

Popullsia 2 banorë (2002)