Kumi Yokoyama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kumi Yokoyama
Kumi Yokoyama (cropped).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëKumi Yokoyama
Data e lindjes (1993-08-13) 13 Gusht, 1993 (26 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012–2013Okayama Yunogo Belle31(3)
2014–2017AC Nagano Parceiro74(87)
2017–2018Frankfurt22(4)
2018–AC Nagano Parceiro9(6)
Ekipi kombëtar
2015–Japonia35(16)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kumi Yokoyama (横山 久美 Yokoyama Kumi?, lindur më 13 Gusht 1993) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 35 ndeshje dhe ka shënuar 16 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2015 5 2
2016 8 3
2017 11 6
2018 11 5
Gjithsej 35 16

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2015 Archived 11 August 2018[Date mismatch] at the Wayback Machine., 2016, 2017 Archived 23 March 2019[Date mismatch] at the Wayback Machine., 2018 Japan Football Association(japonisht)