Kuniharu Nakamoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kuniharu Nakamoto
Të dhënat personale
Emri i plotëKuniharu Nakamoto
Data e lindjes (1959-10-29) 29 Tetor, 1959 (61 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1982–1991NKK
Ekipi kombëtar
1987Japonia5(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kuniharu Nakamoto (lindur më 29 Tetor 1959) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1987 5 0
Gjithsej 5 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]