Kunishige Kamamoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kunishige Kamamoto
Kunishige Kamamoto IMG 3322 20140110.JPG
Të dhënat personale
Emri i plotëKunishige Kamamoto
Data e lindjes (1944-04-15) 15 Prill, 1944 (77 vjeç)
Vendi i lindjesKyoto, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1967–1984Yanmar Diesel
Ekipi kombëtar
1964–1977Japonia76(75)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kunishige Kamamoto (lindur më 15 prill 1944) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 76 ndeshje dhe ka shënuar 75 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1964 2 1
1965 3 3
1966 7 6
1967 5 11
1968 4 7
1969 0 0
1970 6 3
1971 6 8
1972 8 15
1973 3 2
1974 5 5
1975 7 5
1976 16 9
1977 4 0
Gjithsej 76 75

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]