Kupreanof, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kupreanof, Alaska
Anglisht : Kupreanof
qytet
Vendndodhja
Kupreanof, Alaska is located in SHBA Alaska
Kupreanof, Alaska
Kupreanof, Alaska

Koordinatat: 56°49′21″V 132°58′57″P / 56.82250°V 132.98250°P / 56.82250; -132.98250

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Qarku Petersburg
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.8 km2
 •  tokësore 10.4 km2
 •  ujore 5.4 km2
Lartësia 3 m (m.n.d.)
Popullsia 23 banorë (2000)
Dendësia 2.2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1975[1]
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Prefiksi 907
Koordinatat 56° 49′ 21″ Veri

132° 58′ 57″ Perëndim

Kupreanof, Alaska (Kupreanof) është një qytet në qarkun Petersburgshtetit federal Alaska, SHBA. Në Kupreanof, Alaska jetojnë 23 banorë (2000), dhe dendësia e popullisë është 2.2 banor/km2 (5.7 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 15.8 km2 (6.1 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 3 m (10 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 1996 Alaska Municipal Officials Directory. Juneau: Alaska Municipal League/Alaska Department of Community and Regional Affairs. janar 1996. f. 89. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Kupreanof, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale