Kwethluk, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kwethluk, Alaska
Anglisht : Kwethluk
qytet
Vendndodhja
Kwethluk, Alaska is located in SHBA Alaska
Kwethluk, Alaska
Kwethluk, Alaska

Koordinatat: 60°48′8″V 161°25′7″P / 60.80222°V 161.41861°P / 60.80222; -161.41861

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Qarku Bethel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.3 km2
 •  tokësore 25.9 km2
 •  ujore 4.5 km2
Lartësia 3 m (m.n.d.)
Popullsia 721 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Themelimi 1975[1]
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99621
Prefiksi 907
Koordinatat 60° 48′ 8″ Veri

161° 25′ 7″ Perëndim

Kwethluk, Alaska (Kwethluk) është një qytet në qarkun Bethelshtetit federal Alaska, SHBA. Në Kwethluk, Alaska jetojnë 721 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej 30.3 km2 (11.7 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 3 m (10 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 1996 Alaska Municipal Officials Directory. Juneau: Alaska Municipal League/Alaska Department of Community and Regional Affairs. January 1996. f. 90. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Kwethluk, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale