L'Épine-aux-Bois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
L'Épine-aux-Bois
Komunë
noform
Pamje nga L'Épine-aux-Bois
Vendndodhja
L'Épine-aux-Bois is located in Franca
L'Épine-aux-Bois
L'Épine-aux-Bois
48°53′08″V 3°26′56″L / 48.885555555556°V 3.4488888888889°L / 48.885555555556; 3.4488888888889Koordinatat: 48°53′08″V 3°26′56″L / 48.885555555556°V 3.4488888888889°L / 48.885555555556; 3.4488888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.37 km2
Popullsia 263 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02540
INSEE 02281


L'Épine-aux-Bois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. L'Épine-aux-Bois ka një popullsi prej 263 banorë dhe sipërfaqe 12.37 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: L'Épine-aux-Bois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale