La Bouteille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Bouteille
Komunë
noform
Pamje nga La Bouteille
Stema_figura
Vendndodhja
La Bouteille is located in Franca
La Bouteille
La Bouteille
49°51′34″V 3°58′19″L / 49.859444444444°V 3.9719444444444°L / 49.859444444444; 3.9719444444444Koordinatat: 49°51′34″V 3°58′19″L / 49.859444444444°V 3.9719444444444°L / 49.859444444444; 3.9719444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19 km2
Popullsia 496 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02140
INSEE 02109


La Bouteille është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. La Bouteille ka një popullsi prej 496 banorë dhe sipërfaqe 19 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Bouteille – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale