La Capelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Capelle
Komunë
noform
Pamje nga La Capelle
Stema_figura
Vendndodhja
La Capelle is located in Franca
La Capelle
La Capelle
49°58′38″V 3°54′59″L / 49.977222222222°V 3.9163888888889°L / 49.977222222222; 3.9163888888889Koordinatat: 49°58′38″V 3°54′59″L / 49.977222222222°V 3.9163888888889°L / 49.977222222222; 3.9163888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.26 km2
Lartësia 228 m (m.n.d.)
Popullsia 1827 banorë
Dendësia 149 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02260
INSEE 02141


La Capelle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. La Capelle ka një popullsi prej 1827 banorë dhe sipërfaqe 12.26 km², me një dendësi prej 149 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Capelle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale