La Celle-sous-Montmirail

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Celle-sous-Montmirail
Qytet
Vendndodhja
La Celle-sous-Montmirail is located in Franca
La Celle-sous-Montmirail
La Celle-sous-Montmirail
48°51′53″V 3°27′58″L / 48.864722222222°V 3.4661111111111°L / 48.864722222222; 3.4661111111111Koordinatat: 48°51′53″V 3°27′58″L / 48.864722222222°V 3.4661111111111°L / 48.864722222222; 3.4661111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.67 km2
Lartësia 120 m (m.n.d.)
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02147


La Celle-sous-Montmirail është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. La Celle-sous-Montmirail ka një popullsi prej 116 banorë dhe sipërfaqe 5.67 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Celle-sous-Montmirail – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale