La Chapelle-Monthodon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Chapelle-Monthodon
Komunë
noform
Pamje nga La Chapelle-Monthodon
Vendndodhja
La Chapelle-Monthodon is located in Franca
La Chapelle-Monthodon
La Chapelle-Monthodon
49°01′22″V 3°38′08″L / 49.022777777778°V 3.6355555555556°L / 49.022777777778; 3.6355555555556Koordinatat: 49°01′22″V 3°38′08″L / 49.022777777778°V 3.6355555555556°L / 49.022777777778; 3.6355555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.28 km2
Popullsia 190 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02330
INSEE 02161


La Chapelle-Monthodon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. La Chapelle-Monthodon ka një popullsi prej 190 banorë dhe sipërfaqe 14.28 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Chapelle-Monthodon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale