La Chapelle-sur-Chézy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Chapelle-sur-Chézy
Komunë
noform
Pamje nga La Chapelle-sur-Chézy
Vendndodhja
La Chapelle-sur-Chézy is located in Franca
La Chapelle-sur-Chézy
La Chapelle-sur-Chézy
48°56′44″V 3°22′38″L / 48.945555555556°V 3.3772222222222°L / 48.945555555556; 3.3772222222222Koordinatat: 48°56′44″V 3°22′38″L / 48.945555555556°V 3.3772222222222°L / 48.945555555556; 3.3772222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.9 km2
Popullsia 289 banorë
Dendësia 37 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02570
INSEE 02162


La Chapelle-sur-Chézy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. La Chapelle-sur-Chézy ka një popullsi prej 289 banorë dhe sipërfaqe 7.9 km², me një dendësi prej 37 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Chapelle-sur-Chézy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale