La Ferté-Chevresis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Ferté-Chevresis
Komunë
noform
Pamje nga La Ferté-Chevresis
Vendndodhja
La Ferté-Chevresis is located in Franca
La Ferté-Chevresis
La Ferté-Chevresis
49°44′12″V 3°33′28″L / 49.736666666667°V 3.5577777777778°L / 49.736666666667; 3.5577777777778Koordinatat: 49°44′12″V 3°33′28″L / 49.736666666667°V 3.5577777777778°L / 49.736666666667; 3.5577777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.92 km2
Popullsia 574 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02270
INSEE 02306


La Ferté-Chevresis është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. La Ferté-Chevresis ka një popullsi prej 574 banorë dhe sipërfaqe 23.92 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Ferté-Chevresis – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale