La Flamengrie, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Flamengrie
Komunë
noform
Pamje nga La Flamengrie
Vendndodhja
La Flamengrie is located in Franca
La Flamengrie
La Flamengrie
50°00′00″V 3°55′00″L / 50°V 3.916667°L / 50; 3.916667Koordinatat: 50°00′00″V 3°55′00″L / 50°V 3.916667°L / 50; 3.916667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.43 km2
Popullsia 1158 banorë
Dendësia 44 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02260
INSEE 02312


La Flamengrie është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. La Flamengrie ka një popullsi prej 1158 banorë dhe sipërfaqe 26.43 km², me një dendësi prej 44 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Flamengrie (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale