La Hérie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Hérie
Komunë
noform
Pamje nga La Hérie
Vendndodhja
La Hérie is located in Franca
La Hérie
La Hérie
49°53′02″V 4°02′53″L / 49.883888888889°V 4.0480555555556°L / 49.883888888889; 4.0480555555556Koordinatat: 49°53′02″V 4°02′53″L / 49.883888888889°V 4.0480555555556°L / 49.883888888889; 4.0480555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.22 km2
Popullsia 152 banorë
Dendësia 36 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02500
INSEE 02378


La Hérie është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. La Hérie ka një popullsi prej 152 banorë dhe sipërfaqe 4.22 km², me një dendësi prej 36 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Hérie – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale