La Malmaison

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Malmaison
Komunë
noform
Pamje nga La Malmaison
Vendndodhja
La Malmaison is located in Franca
La Malmaison
La Malmaison
49°30′56″V 3°58′51″L / 49.515555555556°V 3.9808333333333°L / 49.515555555556; 3.9808333333333Koordinatat: 49°30′56″V 3°58′51″L / 49.515555555556°V 3.9808333333333°L / 49.515555555556; 3.9808333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.61 km2
Popullsia 417 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02190
INSEE 02454


La Malmaison është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. La Malmaison ka një popullsi prej 417 banorë dhe sipërfaqe 25.61 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Malmaison – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale