La Neuville-en-Beine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Neuville-en-Beine
Qytet
Vendndodhja
La Neuville-en-Beine is located in Franca
La Neuville-en-Beine
La Neuville-en-Beine
49°40′32″V 3°09′05″L / 49.675555555556°V 3.1513888888889°L / 49.675555555556; 3.1513888888889Koordinatat: 49°40′32″V 3°09′05″L / 49.675555555556°V 3.1513888888889°L / 49.675555555556; 3.1513888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.81 km2
Dendësia 52 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02546


La Neuville-en-Beine është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. La Neuville-en-Beine ka një popullsi prej 199 banorë dhe sipërfaqe 3.81 km², me një dendësi prej 52 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Neuville-en-Beine – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale