La Neuville-lès-Dorengt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Neuville-lès-Dorengt
Komunë
noform
Pamje nga La Neuville-lès-Dorengt
Vendndodhja
La Neuville-lès-Dorengt is located in Franca
La Neuville-lès-Dorengt
La Neuville-lès-Dorengt
49°58′39″V 3°40′31″L / 49.9775°V 3.6752777777778°L / 49.9775; 3.6752777777778Koordinatat: 49°58′39″V 3°40′31″L / 49.9775°V 3.6752777777778°L / 49.9775; 3.6752777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.88 km2
Popullsia 399 banorë
Dendësia 37 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02450
INSEE 02548


La Neuville-lès-Dorengt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. La Neuville-lès-Dorengt ka një popullsi prej 399 banorë dhe sipërfaqe 10.88 km², me një dendësi prej 37 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Neuville-lès-Dorengt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale